Hodnocení mezinárodního turnaje 13. a 14. října 2023 v Budapešti

Ve dnech 13. a 14. října 2023 se v Budapešti konal mezinárodní turnaj neslyšících v ledním hokeji. V turnaji změřily síly reprezentační týmy České republiky, Maďarska a Kazachstánu. 

            Náš reprezentační tým se sešel ve čtvrtek večer 12. října přímo v Budapešti. Tento turnaj byl první zahraniční reprezentační akcí po dlouhé přestávce. I proto byl mezi hráči o účast velký zájem. Tým byl složen ze 14 hráčů v poli a jednoho brankáře. Ze všech rozdílových hráčů chyběli pouze brankář Tomáš Martínek a obránce Tomáš Hartinger.

            V pátek dopoledne jsme turnaj rozehráli vloženým zápasem proti místnímu týmu starším slyšících hokejistů. Soupeř velmi dobře kombinoval, nehrál rychle ale velmi přesně. My jsme se snažili hodně bruslit, napadat rozehrávku soupeře, donutit soupeře ke ztrátě kotouče a vyrážet do rychlých protiútoků. Naše taktika byla úspěšná a v polovina zápasu jsme vedli již 3:0. Soupeř však nic nevzdal a zápas byl vyrovnaný až do poslední vteřiny. Díky velké bojovnosti a dobrém výkonu brankáře Petra Vejvalky jsme s trochou štěstí uhájili těsné vítezství 4:3.

            V druhém našem zápase jsme nastoupili proti reprezentačnímu týmu Maďarska. Chtěli jsme pokračovat v našem výkonu z prvního zápasu, což se nám povedlo. Soupeře jsme předčili ve všech aspektech hry. Lépe jsme bruslili, s chutí si zastříleli a přidali i několik pohledných kombinačních akcí. V utkání jsme zvítězili jednoznačně 15:2. 

V sobotu dopoledne jsme se utkali s reprezentačním výběrem Kazachstánu. Proti tomuto soupeři jsme naposledy hráli na mistroství světa v USA v roce 2017 a zápas jsme prohráli. Měli jsme velikou chuť jim porážku oplatit. Od první minuty jsme byli jasně lepší a rychle se ujali vedení. I přesto, že o vítězi utkání bylo rychle rozhodnuto, byl celý zápas zbytečně nervózní a vyhecovaný. Nakonec jsme udrželi koncentraci, zbytečně neopláceli soupeřovy fauly a soustředili se na svůj výkon. Zaslouženě jsme zvítězili 8:1.

Celý turnaj jsme vyhráli s plný bodovým ziskem a výrazně kladným skóre. Ještě více než výsledky mě potěšily naše výkonu a herní projev. Jsem moc rád, že dlouhodobá poctivá práce a vhodné doplňování mužstva nese svoje ovoce. Ukázali jsme, že se zlepšujeme a rádi bychom měli možnost to dokázat i na Deaflympiádě v roce 2024.     

Tabulka mezinárodního turnaje v Budapešti 2023:

 Česká republikaMaďarskoKazachstánSkóreBodyPořadí
Česká republika 15:28:123:361.
Maďarsko2:15 5:97:2403.
Kazachstán1:89:5 10:1332.

                                                                                                            Mgr. Petr Dostál

hlavní reprezentační trenér

další články

komentáře

Sdílet článek