MS ve futsalu Brazílie

V úterý 7.11. jsme se celý tým sešli na letišti v Praze, kde jsme dostali informace k MS, udělali pár potřebných fotek a dortem oslavili narozeniny našeho brankáře Martina. Poté jsme o půl 7 ráno odletěli do Paříže, kde jsme přestoupili na další letadlo směr Sao Paulo, poté nanás čekal autobus, který nás odvezl na místo konání MS do Sao José Dos Campos. Po večeři byl volný program.

Ve středu 8.11. ráno po snídani, jsme měli domluvený první trénink v nedaleké hale, na který jsme měli hodinu. Zkoušeli jsme střelby, útočnou a obrannou fázi. Na týmu byla vidět, ještě lehká únava z dlouhé anáročné cesty. Po návratu z tréninku jsme šli na oběd, který byl vynikající. Po siestě, jsme celý tým vyrazili nanákupy do místního obchodu. Po večeři jsme měli první společnou schůzi apo ní byla po zbytek večera volná zábava, kterou kluci využili k hraní společenských her.

Ve čtvrtek 9.11. po snídani jsme měli mít další trénink,jenže z nějakého důvodu organizátoři všem státům tréninky zrušili, ale naštěstí my jsme národ, který si vždy poradí aněco vymyslí, takže jsme hledali, zařídili, anakonec jsme trénovali skoro 2 hodiny na veřejném betonovém hřišti. Tento čas jsme využili, k oživení a dopilování signálů a standardních situací. Následoval oběd a lehký odpočinek, poté účast na zahajovacím ceremoniálu. Po něm někteří hráči zůstali naprvní zápas žen mezi Brazílii a Argentinou, zbytek odjel nahotel odpočívat.

V pátek 1O.I I. po snídani jsme se jeli se podívat na zápas naší skupiny Švédsko – Paraguay, abychom zjistili, co nás čeká za soupeře. Bylo vidět, že se kluci i trenéři opravdu soustředili na zápas a vášnivě o něm debatovali a pomalu se tak připravovali na vstup do turnaje. Po obědě bylo volno a po něm jsme se sešli v místní garáži, kde nám pan masér s paní doktorkou ukázali, jak se správně protahovat. Potom jsme si zahráli bago. Poté byl volný čas na nákup, kde nás po cestě zpět zastihla brazilská přeháňka. Po večeři následoval video rozbor apříprava na utkání

s Paraguayí. Pak jsme si zahráli společenské hry aproběhl i individuální pohovory s hráči.

V sobotu I 1.11. ráno po snídani jsme se sešli před recepcí a čekali na autobus, který nás odvezli před halu, kde jsme měli odehrát první zápas. Po rozcvičce, pro nás konečně začal zápas

s Paraguayí a také mistrovství světa. Po odehrání utkání jsme jeli rovnou na oběd, anásledoval klid na lůžku, ošetření drobného zranění od našeho maséra. S realizačním týmem jsme se rozhodli, že uděláme odpočinkové a společenské odpoledne, takže někdo odpočíval napokoji, někdo hrál společenské hry. Trenéři sledovali záznam zápasu apřipravovali video rozbor. Po večeři jsme měli opět video rozbor s hráči, ale tentokrát jsme se zaměřili nanaše herní chyby, které jsme v zápase udělali. Po skončení byl volný program a malá porada trenérů s kapitánem týmu.

ČR- Paraguay 9:2 (1:0) – 4x Lištvan, 2x Novotný, Hubáček, Benda, Vodička ŽK: Lištvan

Od začátku zápasu, který se hrál až skoro v bojových podmínkách, kdy venku panovala teplota

35 °C bylo v hale dusno, že by se dalo krájet, jsme rozehráli partii, která byla z naší strany hodně nervózní. Bylo spoustu nepřesných přihrávek, dělali se chyby, které jsme do teď nedělali. Měli jsme pár velkých šancí, které kdybychom proměnili, tak by 1. poločas pokračoval ve větším klidu. Jsem rád, že se nám nakonec podařili do poločasu vstřelit branku na 1:O. O přestávce, jsme hráče uklidňovali, udělali pár taktických změn a nastoupili do 2 poločasu. Do něj nastoupil lepší, ahlavně uklidněný tým, který přestal dělat chyby, dávat si přesné nahrávky a začali jsme pomalu rozbírat tým Paraguaye a proměňovat branky. Nakonec jsme zápas vyhráli 9:2, kdy se na vítezství podílel 4 brankami DavidLištvan.

Všem hráčům chci poděkovat, za bojovný výkon v těchto podmínkách, a hlavně za zlepšený a týmový výkon ve 2. poločase, který si doufám přenesou do dalších zápasů.

V neděli 12.11. po snídaní jsme odjížděli nanáš 2. zápas ve skupině proti Švédsku. Po odehrání zápasu, jsme jeli rovnou na oběd a dali jsme si zasloužený odpočinek po náročném zápase.

Odpolední program byl volnější, protože venku bylo skoro 40 °C, tak moc nemělo cenu běhat venku. Někteří hráči zůstali na pokoji, někteří šli do obchodu aněkteří šli hrát společenské hry. Po večeři byla maláporada realizačního týmu, kde jsme vymýšleli program nanásledující dny.

Švédsko-ČR 6:1 {4:1) – Hubáček ŽK: Hamburg, ČK: Novotný

Kluci bylipřed samotným zápasem hodně nabuzení, věděli, jaký soupeř je čeká abylo na nich

vidět, že chtějí zápas vyhrát. Hned u první akce mohl skórovat Fellmann, jenže míč neumístil přesně. Bohužel po vlastních chybách jsme Švédům darovali brzké vedení a začalo nám to dost svazovat nohy. Kluci se snažili, bojovali, ale po dalších individuálních chybách Švédové pohodlně zvýšili svoje vedení. Ve 2.poločase se hra, která nebyla špatná dost zlepšila a jen smůla a štěstí na soupeřově straně nezdramatizovala zápas. Bohužel smutnou zprávou bylo, že jsme na čtvrtfinálový zápas přišli o jednoho z klíčových hráčů, a to o Milana Novotného, který po faulu uviděl červenou kartu, a to automaticky znamená stop na 1 zápas. Zápas nakonec skončil výhrou Švédska v poměru 6:1.

Kluci se musí oklepat ze zápasu, který nebyl až zase tak špatný z jejich strany, ale v čem se musí rapidně zlepšit a vyvarovat se jsou individuální chyby, které nám můžou ve čtvrtfinále zlomit vaz.

V pondělí 13.11. po 2 dnech brzkého vstávání, se kluci konečně pořádně vyspali ana snídaní se šlo až kolem půl 9. Po dohodě s lékařským týmem, jsme rozhodli klukům dát volný program, protože bylo venku takové vedro, že by fyzická aktivita klukům mohla uškodit. Takže jsme se vydali do obchodního centra, kde kluci měli volno nanákupy. Po obědě byla siesta a po ní jsme naplánovali video rozbor ze zápasu se Švédskem, kde jsme klukům ukazovali zásadní momenty zápasu, kterých se musíme vyvarovat. Po rozboru jsme měli krátký trénink, kde jsme cvičili přechod do útoku, ajak správně bránit soupeře. Po večeři byla volná zábava, a opět malá

porada realizačního týmu.

V úterý 14.11. po snídani jsme se domluvili s týmem , že venkovní aktiva by nám mohla uškodit, tak jsme si opět „půjčili“ místní garáž, kde jsme se lehce protáhli, dali pár přihrávek a zakončili to bagem. Po obědě a poledním klidu, jsme měli video rozbor Íránské hry. Po něm jsme měli domluvený 45.minutový trénink v nedaleké hale. Po večeři byla chvilka společenských her, protože následovalo brzké vstávání na zápas.

Ve středu 15.11. ráno v 6:00 jsme se sešli dole u snídaně a pomalu se chystali na důležitý zápas proti Íránu. Autobus nás odvezl na místo konání zápasu, kde jsme v naší provizorní šatně vylepili motivační plakáty, české vlajky atd. Po konci zápasu jsme jeli rovnou na oběd, a kluci dostali za úkol odpočívat a regenerovat. Samozřejmě mohli jít do obchodu sinakoupit vody a další potřebné věci. Po večeři hned následoval video rozbor ze zmíněného zápasu, individuální pohovory s hráči, schůze realizačního týmu a společenské Hry.

Írán – ČR 7:0 {1:0)

Předem musím klukům poděkovat a také se jim omluvit, že se jim nepodařil splnit sen a hrát na MS o medaile. Zápas začal velmi slibně, kdy jsme měli 2 brankové příležitosti, které jsme bohužel nevyužili. Hra byla vyrovnaná i když nám Íránci zasadili první hřebíček, kluci stále bojovali a snažili se vyhrát. Před koncem poločasu, měl 100% šanci kapitán Lukáš Benda, kterou neproměnil. Do druhého poločasu jsme nastoupili s podobnou taktikou jako u prvního poločasu, ale přišla druhá branka soupeře. Zkusili jsme hned hrát přesilovku, ale po individuálních chybách se naše snaha začala rozpadat aÍránci přidávali další hřebíčky do rakve. Bohužel pro nás zápas skončil prohrou a nezbývá nám nic jiného než hrát o 5. místo.

Ve čtvrtek 16.11. po dohodě s lékařským personálem, jsme klukům po snídani naordinovali relaxační zábavu, a tím bylo divočení v místním aquaparku, kterou si kluci i celý realizační tým užil abylo vidět, že to všichni potřebovali. Po návratu a obědě, byl polední klid apo něm následoval malý trénink opět v hotelové garáži. Poté jsme klukům ukázali na videu, jak bychom mohli zaskočit a porazit tým Kuvajtu apředevším jsme apelovali na to, aby se nebáli hrát svoji hru. Po večeři a malé poradě týmu byl po zbytek večera volný program.

V pátek 17.11. ráno na státní svátek jsme po snídani vyrazili na zápas o umístění proti Kuvajtu. Po zápase jsme jeli na oběd, po obědě polední klid a poté rozbor odehraného zápasu, kde jsme siukázali chyby i naše velké šance. Pak proběhli společenské hry abrzký spánek.

ČR- Kuvait 0:5 (0:0)

ŽK: Listvan

Na zápas byli dle mého názoru kluci hodně nažhaveni abylo vidět že chtějí zápas vyhrát. První poločas jsme hráli takticky velice dobře, vytvořili si velké šance na skórování, ale bohužel

z toho nebyla žádná branka. Soupeř si také vytvořil šance, ale skvělý výkon předvedl nás brankář Martin Braneac. Do druhého poločasu jsme nastoupili v totožné sestavě a stále jsme drželi šance na výhru. Bohužel po chybě jsme obdrželi branku, nakterou jsme nedokázali odpovědět a hra se nám pomalu ale jistě rozpadala a soupeř přidával další branky. Zápas jsme nakonec prohráli a budeme hrát o 7.-8. místo.

V sobotu 18.11. po snídani nás čekal náš poslední zápas naMS, po něm jsme se vrátili na hotel, abychom oslavili naši výhru. Potom jsme se vydali na oběd, po němž byla chvíli pauza a pak nás autobusem odvezli zpět do haly, kde jsme sledovali finálové utkání mužů mezi Švédskem a Íránem. Potom jsme šli na večeři a zbytek večera bylo volno.

ČR-Švýcarsko 2:2 (2:0) po prodloužení 5:2 – Hubáček, Lištvan- Benda, Fellmann, Novotný

Před zápasem jsme zkoušeli ještě namotivovat hráče, aby podali nejlepší výkon a ukázali lidem, ale hlavně sobě, že umíme vyhrávat zápas a užít si je. Udělali jsme pár změn a hned u první akce se nám podařilo po dvou zápasech skórovat. Hra byla opravdu perfektní, kluci si to užívali, bylo nanich vidět, že ze hry mají sami radost apostupem času podali druhou branku.

Takový výsledek jsme drželi ještě do 1:30 před koncem, ale po našich chybách Švýcaři 2x skórovali a srovnali stav na 2:2. V prodloužení kluci ukázali, že opravdu nechtějí dnes prohrát, a že také umějí dávat góly. Zápas jsme nakonec zvítězili 5:2 a skončili nakrásném 7.místě.

Vyjádření trenéra: Chtěl bych hráčům moc poděkovat za celý šampionát, i když se párkrát nedařilo, kluci měli odhodlání, bojovnost a hlavně hrdost, že tu mohou být. A jsem nesmírně rád, že se nakonec klukům podařilo poslední zápas vyhrát a tím zakončit MS se sladkou tečkou na závěr. A 7.místo není ostuda, ale naopak na to můžou být kluci velice hrdí. Ještě jednou díky moc kluci.

V neděli 19.11. tento volný denjsme domluvili, že se zajedeme podívat navýlet a to konkrétně do města Sao Paulo. Někteří členové realizačního týmu se zase jeli podívat k moři. Výlet ve městě byl velice zajímavý, byl vidět ten kontrast chudoby a bohatství. Ale celkově to bylo opravdu zajímavé. Po návratu jsme se vydali ještě naposlední nákupy suvenýrů a jiných věcí, kde jsme si dali i večeři. Poté byl po zbytek večera volný program.

V pondělí 20.11. ráno se neslo v duchu balení zavazadel a loučení se s místem přechodného domova během MS. Ještě jsme stihli snídani a také oběd, kde jsme po něm měli ještě malé hodnocení celého MS a předání dalších informací. V 15 hod. nám by1přistaven autobus, který nás odvezl na letiště. Po odbavení někteří ještě kupovali suvenýry domů, najedli se. Po nástupu do letadla nás čekala 12ti hodinová cesta do Amsterdamu, kde jsme přestoupili na další letadlo směr domů do Čech. Když jsme dosedli na pražské letiště, byla na všech vidět úleva z cesty a hlavně se všichni těšili na své blízké tady doma. Po výstupu na nás čekalo velmi milé překvapení, v podobě fanoušků a členů rodin, kteří nás přivítali. Po společném posledním focení, jsme se každý vydali do svých domovů.

Zdroj: STK futsalu a fotbaludalší články

komentáře

Sdílet článek