Mezinárodní turnaj ve Finsku

0
14

Sportovní klub SKN Hradec Králové se zúčastnil na mezinárodním turnaji v ledním hokeji v Turku ve Finsku dne 24. 4 – 27. 4. 2019. Přihlásily se tam další týmy Valpas Turku, Jalo, Hero Helsinky a Hepkata Stockholm.

Shrnutí působení klubu SKN HK na turnaji v Turku:
Vladimír Novotný (trenér) :
Ahoj všem, mezinárodního turnaje ve Finsku se zúčastnilo 5 týmů ( 3 z Finska, 1 ze Švédska a jeden z ČR – SKN HK). První zapas jsme hráli vyrovnané utkaní proti týmu Jalo, ale smolně jsme prohráli 4:1. Druhý zápas měl také uroveň, kde jsme dokonce vedli už 3:0, ale bohužel jsme opět prohráli 5:4.
Dneska jsme hráli náš třetí zápas proti domácímu týmu. Hráli jsme dobře, vedli jsme 1:0, ale tento stav jsme neudrželi, úplně jsme propadli a prohráli 5:2. I v tomto zápase jsme měli obrovskou smůlu. Poslední zápas jsme hráli s týmem ze Švédska. Zápas měl velkou herní úroveň a výsledek zápasu byl nakonec 1:1. Jsem s učinkováním velice spokojen, věřím,že do budoucna se budeme jen zlepšovat. Hradeckému týmu chci moc poděkovat.

Dušan Malík (asistent trenér) :
Ahoj také vás zdravím. Souhlasím se vším , co tady říkal kolega byli to opravdu bitvy. Ale musím říct ,že jsme byli horší v bruslení, trvalo nám než jsme se rozkoukali. Postupem času se naše hra zlepšovala. Dnešní zápasy byly hodně bojovné, utočili jsme, ale bohužel jsme nedávali branky. Se Švédama to byl boj až do konce a nakonec to skončilo 1:1. Ale co je důležité nikomu se nic vážného nestalo. Za sebe bych chtěl poděkovat celému týmu a také nejstaršímu trenérovi. Mějte se

Hodnocení a výsledky:

Na poslední zápas proti švédskému týmu IK Hepthata udělali trenéři pár změn v sestavě a doufali, že minimálně ten vytoužený bod získáme. Od začátku zápasu bylo na našich vidět, že i oni nechtějí z tohoto turnaje odjet s nulou. Šance střídala šanci, ale švédský brankář chytil i nemožné. Obrana i útok pracoval poctivě, ale bohužel první gól dali hosté. První 20ti minutovka skončila 0:1. Ve druhé jsme posbírali poslední zbytky sil a po velké chybě brankáře Vojta Pražák vyrovnal na 1:1. Tento stav vydržel až do konce utkání a náš tým získal ten vytoužený 1 bod, i když po pravdě to mohly být body 3. Klukům patří obrovské díky za předvedenou hru po dobu celého turnaje a hlavně za to, ze ukázali sílu a týmovost.

SKN HK – IK Hepthata 1:1 (Pražák)
Nejlepší hráč : Vojta Pražák

Sestavy : Starý (Valasek) – Hartinger, Ninger, Vlach, Holý – Bakrlík, Hlavatý, Beránek ml., Rybníček, Filipi, Procházka (Pražák)

Dnešní zápas proti domácímu týmu Valpas až moc připomínal naše první vystoupení na turnaji. Velké nasazení, šancí na dva zápasy a výsledkem je, že máme stále 0 bodů. Je vidět, že se naše hra zápas od zápasu zlepšuje. Dáváme si přesnější přihrávky, více střílíme, bruslíme, ale vytoužené výhry ne a ne se dočkat. Soupeř naše chyby v obraně nekompromisně trestal a dál nám za vyučenou z produktivity.

Valpas – SKN HK 5:2
Nejlepší hráč : Michal Starý

Sestava:
Starý (Valášek) – Hartinger, Ninger, Vlach, Holý, Žižka – Bakrlík, Procházka, Filipi, Beránek ml., Rybníček, Hlavatý, Pražák

Další zápas jsme hráli proti favorizovanému Hero Helsinky a bylo opravdu na co se dívat, krásný hokej z obou stran. Do utkání jsme naskočili stejně jako zápas předchozí, vysoké tempo, nasazení a chuť zvítězit. Domácí nevěděli co s námi, a tak jsme po 20ti minutách zaslouženě vedli 3:1.
2. poločas jakoby domácí někdo polil živou vodou. Začali nás přehrávat, byli rychlejší, měli více ze hry. Naši se nevzdávali a chtěli udržet slibný výsledek z prvního poločasu. Za stavu 4:2 přišel krutý trest. Vyloučení, prohrané buly a rázem skóre 4:4. A jak to tak bývá nedáš – dostaneš, bohužel toto pravidlo se nám stalo osudným.
Po naší velké příležitosti, jsme dostali puk do naší brány. Konečný stav 5:4 pro domácí.

Přesto obrovské díky kluků za předvedenou hru v tomto zápase.

Hero Helsinky – SKN HK 5:4
Nejlepší hráč Vašek Beránek.

Sestava:
Valášek (10 min před koncem Starý)- Ninger, Hartinger, Vlach, Holý – Bakrlík, Procházka, Filipi,
Beránek, Pražák (Hlavatý), Rybníček

První zápas jsme začali v rychlém tempu a vysokém nasazení. Během prvních 10 minut jsme si vytvořili hromadu šancí, ale jako první měnili skóre domácí, hned z první střely nám dali gól. Nám se podařilo brzy vyrovnat a tak první půlka (zápas se hraje 2x20minut) skončila 1:1. O pauze jsme si řekli, že budeme hrát stejně jako do teď, ale hned jsme udělali chybu a v zápětí další a skóre bylo najednou 3:1. Snažili jsme se vyrovnat, ale marně. Domácí tým podržel výborně chytající brankář. Hrál se pěkný hokej, síly byly vyrovnané, ale soupeř měl přesnější střely.

Konečné skóre Jalo – SKN HK 4:1. (Barklík)
Nejlepším hráčem vyhlášen Tomáš Bakrlík.

Kompletní sestava prvního zápasu:
Starý – Ninger, Hartinger,
Žiška, Vlach – Filipi, Procházka, Bakrlík, Beránek, Hlavatý, Rybníček, Hanousek, Pražák, Holý