ME U21 kopaná Švédsko

0
32

Naši mladí fotbalisté František Leška a Alexandr Šulák se zúčastnili ME U21 v kopané ve Stockholmu (Švédsko). Náš klub díky dotace od MŠMT je finančně zabezpečil. Naše reprezentace skončila na posledním místě. Věřím si, že v dalším roce si polepší.

Skupina

Česká republika – Turecko 0:8                Česká republika – Polsko 1:5                      Belgie – Česká republika 10:1
B: 4. Zaduban                                                B: 90+4 Hartoš

O udržení 5-8. místo                          O  7 – 8. místo

Švédsko – Česká republika 4:1                Řecko – Česká republika 1:0
B: 83. Ponocný

Hodnocení očima Valáška:

Ahoj, zdravím tady ze Švédska z Mistrovství Evropy U21. Před 2 lety jsem udělal širší kádr, ale zjistil jsem, že bylo pouze 23 hráčů do 21 let. Pořádali jsme soustředění, pracovali jsme na trénincích. Nakonec jsme vybrali celkem 17 hráčů, kteří jeli sem do Stockholmu, kde jsme hráli celkem 5 zápasů – bohužel jsme nevyhráli ani 1. Někdy jsme pohráli těsně, jindy zas vysokým rozdílem. Však víte vše. Každý zápas jsme sice prohráli, ale technikou jsme se postupně zlepšovali. Poslední zápas byl opravdu pěkný, ale chyběly nám střely. Hra byla ale pěkná. Samozřejmě, že to jde na mojí zodpovědnost, jako trenéra. K negativním komentářům na facebooku typu „trenér pryč“. Prosím. nedělejte to. Dáváte mladým hráčům špatné informace. Kluci se lekly a pak se honem ptali, proč se nadávalo, proč špatný trenér, proč… , proč… My jsme zklamaní, mysleli jsme si, že nás fanoušci z domova podpoří a budou je podporovat do budoucnosti. Mladí hráči jsou ještě čerství, zbytečné nadávat.Trenéři dodávali hráčům klid, kluci bojovali vždy až do konce zápasu. Splněno! samozřejmě, že vždy byl vidět jen výsledek „prohra“. Opravdu nás to mrzí. Nejen mě, ale i hráče. Omlouváme se všem do Česka. Ano, byla to moje odpovědnost. Samozřejmě se nevzdáme a budeme pracovat na další akci za 2 roky. Uvidíme, co bude. Jak hráči, tak i realizační tým byl spokojen, vše si sedlo, jak mělo. Bylo to příjemné a bez problémů. Jsem rád, že můžeme hrdě ukazovat naší vlajku, reprezentovat naší zemi. Chceme ukázat hrdost, mít úspěch, ale nepovedlo se. Nebylo to hrozné, ale v zápasech rozhodovala technika, systém a chyběla souhra. Jinak normální, jako všichni ostatní. Nevadí, doufám, že za 2 roky bude ME znovu, sice nevím kde bude, ale Češi ukáží, co v nich je a jak se zlepšili. 

ZDROJ: Czechdeaffotbal Facebook