Hodnocení vedoucího Lukáše Hoška k 8. ME badmintonu neslyšících v Trenčíně :

Ve středu 25. 7. 2018 byl první den zápasů jednotlivců na Mistrovství Evropy v badmintonu neslyšících v Trenčíně, kterého se zúčastnila i naše reprezentantka Jana Havlová. První její soupeřkou ve tříčlenné skupině byla Angličanka Aneta Zielonka, nad kterou zvítězila 2:0 na sety, poměrem 21:7 a 21:12. Neznámou Angličanku měl český tým naštěstí přece jen trochu přečtenou z předchozích zápasů družstev, takže po konzultaci s trenérem Markem Matulou Jana dobře zvolila taktiku a zápas snadno vyhrála. V dalším zápase naši reprezentantku čekal druhý zápas a zároveň boj o první místo ve skupině proti Esre Ergincan z Turecka. Prvním set byl vyrovnaný a skončil naštěstí vítězně pro naši hráčku výsledkem 22:20. Za stavu 18:13 Jana usnula na vavřínech a soupeřka ji rychle dohnala. Nakonec se ji přece jen podařilo situaci zachránit a set vyhrála. Druhý set si již ohlídala a vyhrála 21:11, takže i v tomto zápase zvítězila 2:0 na sety. Vítězstvím ve skupině si tak Jana Havlová na tomto ME zajistila postup do osmifinále, které ji čeká v pátek 27. 7. a její soupeřkou bude dobře hrající badmintonistka Emilija Unte z Litvy.

V pátek 27. 7. 2018 před polednem nastoupila naše badmintonistka Jana Havlová k osmifinálovému zápasu proti Litevce Unte. Právě Litva, Ukrajina a hlavně Rusko patří v právě probíhajícím ME k nejlepším na šampionátu. Jana si i přes mírnou nervozitu a komplikace s nápisem na výstroji před zápasem na Litevku věřila a porazila ji díky slabině, kterou ji trenér Matula prozradil. Ve dvou setech tak zvítězila v poměru 21:14 a 21:13. Zajistila si tím postup do čtvrtfinále mezi osmičku nejlepších tohoto šampionátu, kde dál narazila na top hráčku z Ruska Khakimovou, nasazenou badmintonistku č. 2 tohoto šampionátu. Nezbývalo proti ní dát do zápasu všechno a pokusit se o nemožné. Překvapení se bohužel nekonalo a proti Khakimové nakonec podlehla v obou setech 21:10. Zápas Janě nevyšel podle jejích představ. Pokazila několik míčků, soupeřka ji dostávala hodně pod tlak, s rozhodčími si Jana vyměňovala názory, když nesouhlasila s jejich verdikty a nebýt toho, mohla dle slov trenéra proti této silné soupeřce z Ruska uhrát mnohem lepší výsledek. Nutno však dodat, že proti takto silné soupeřce, která je o třídu výše, měla Jana šance minimální. Jako poražená čtvrtfinalistka je naše reprezentantka v konečném pořadí na 5. – 8. místě na ME. Diplom všichni čtvrtfinalisté dostanou za 5.místo společně. Vizitka pátého místa z 27 zúčastněných žen je pro ČR velký úspěch! Janě Havlové tak patří velké poděkování za dobrou reprezentaci a pochopitelně velká gratulace. Poděkování za dobře odvedenou práci patří také realizačnímu týmu ČR, trenérovi Marku Matulovi, fyzioterapeutce Jarmile Štěpánové a vedoucímu výpravy Lukášovi Hoškovi.