XXXII.  MČR ČSMPS V PLAVÁNÍ- otevřená soutěž, LIBEREC 23. 4. 2022

• Doprovodů 21
  • Rozhodčí 31
  • Organizační pracovníci 6

V sobotu dne 23.4. se v Liberci za finanční podpory NSA, Libereckého kraje a Statutárního města Liberec  uskutečnil XXXII. ročník  MČR ČSMPS v plavání. Do Liberce se sjelo 75 účastníků z 80ti přihlášených.

Soutěžilo se v kategoriích žáci, žákyně, junioři, juniorky, muži, ženy A x B., PAS a sportovci se sluchovým postižením v disciplínách 50 m prsa, znak, volný způsob, 100 m prsa, znak, volný způsob a 200 m volný způsob. Na programu byla také štafeta 4x 50 m volný způsob.

Z důvodů malého počtu startujících v jednotlivých kategoriích, muselo dojít ke slučování kategorií.

Zájemcům bylo zajištěno ubytování v DM Zeyerova – Liberec. Pro nízký počet ubytovaných nám v DM neposkytli stravování. Snídaně připravily ubytovaným pracovnice SK Handisport Liberec .Večeře byly zajištěny v restauraci přímo na bazénu. Obědové balíčky připravila SOŠ Liberec-Jablonecká, za což jim velice děkujeme.  Všem účastníkům i rozhodčím byl zajištěn pitný režim.

Závody probíhaly v klidné atmosféře, k žádnému úrazu nedošlo. Poděkování patří všem rozhodčím pod vedením VR Luboše Imryška z Českého svazu plaveckých sportů.

Mezi nejúspěšnější sportovce letošního ročníku patří Jan Holub z SP UNO se ziskem sedmi zlatých medailí (7 startů) a Agáta Duchoslavová se ziskem pěti zlatých medailí (5 startů) – blahopřejeme.

Úspěšným a nadějným závodníkem byl Bohdan Slomchynskij z SP Ukrajina- tento teprve dvanáctiletý závodník získal při pěti startech 2 zlaté a 3 stříbrné medaile – blahopřejeme