Futsalové soustředění v Pardubicích

0
37

Náš člen Milan Novotný ml. hraje za českou reprezentaci ve futsalu a plně připravuje na ME ve futsalu v Itálii.

Čerpáno ze článku www.csns-sport-cz

Česká reprezentace neslyšících se sešla v Pardubicích na víkendové soustředění ( 26.8. – 28.8.2022 ). Hráči se přivítali s vedením, poté získali klíče od pokojů, kde se na chvíli natáhli. Večer je čekal lehký trénink, kde si hráči po dlouhé době musejí zvyknout na sebe, poté si pohráli s futsalovým míčem, přihrávky, střelby. Novinkou pro reprezentaci byla ta, že se vrátil brankář Braneac po jeho dlouhém zranění, tudíž brankářů bylo tři. To znamená jediné a to, že se budou muset tito tři brankáři poprat o místo účastí do Itálie, kam pojedou pouze dva brankáři.

Po tréninku je čekala večeře na hotelu Zlatá štika, poté je následovala menší schůze o plánech a informace ohledně Mistrovství Evropy, které se bude konat v Itálii.

V sobotu po snídani byl na programu dopolední trénink, kde se mančaft zaměřil na taktiku, různé signály z aut, trestních kopů a rohů. Asistent brankářů Jedlička trénoval své gólmany, ukázal jim maličkosti, na které si dávat pozor a dopilovat je v tom. Posledních pár minut sehráli taktiku přesilové hry a oslabení.

Po tréninku si hráči hodili sprchu, oběd a dvou hodinový odpočinek. v 16:00 následoval odpolední trénink, kde se mančaft musel připravit důkladně na nedělní náročný přátelský zápas s týmem, který je momentálně v ČR nejlepším a to s FK Chrudim (15-tinásobný mistr České republiky – na podzim odehrají také i Ligu Mistrů)

Odpolední trénink skončil a mířilo se na večeři, po večeři následoval rozbor zápasu z minulého přátelského zápasu s SKUP Olomouc, kde se rozebíraly chyby, signály, co zlepšit a naopak dávat si pozor při dalším přátelském zápase. Jakmile rozbor skončil, následovala masáž hráčů, které trápilo menší zranění.

V neděli se mančaft přesunul do haly Dašická, kde jsme se utkali s prvoligovým týmem FK Chrudim, který přišel v kompletní sestavě. Byli tam i hráči z reprezentace ČR a Brazilci + dva profesionální rozhodčí.

Trenér postavil tuto základní sestavu, v brance Braneac a na poli Benda, Fellmann, Gajdošík a Holan. V prvních 3 minutách jsme dostali 3 rychlé góly, poté se tým zvednul a držel se po celý zápas, kde po zbylých 37 minutách dostali pouhé 4 góly, což je úspěch. Celkový výsledek skončil tedy prohrou 0:7.

Chceme týmu FK Chrudim poděkovat za účast.

Další soustředění nás čeká za tři týdny v Ostravě, kde bude sehrán  i přátelský zápas s týmem z Divize F.

psal: Crkovský Jan